Otoklav Suyu Soğutma Sistemi (autoclaved water cooling system)


Konserve firmalarının en büyük sorunlarından birisi su dur. Konserveler Sterilize / Pastörize edilme adımının son aşamasında temiz ve soğuk suya ihtiyaç duyulur. Firmalar bu suyu firma arazisi içinde açılmış olan kuyulardan karşılamaktadır. Bu sular otoklavın soğutulmasında kullanıldıktan sonra dışarı deşarj veya arıtmaya gönderilmektedir. Otoklavın kapasitesine göre değişmekle birlikte ortalama 10 ton su (25 C) kullanılmaktadır. Her otoklav şarjında 10 ton sıcak su atılmaktadır. 1 otoklav için günde 10 şarj yapıldığında, bu su miktarı min. 100 ton olmaktadır.
       Yerel yönetimler açılmış olan kuyulara sayaç bağlamaya başlamış. Çevre ile ilgili birimler arıtma kurma mecburiyeti başlatmış. Arıtma kurmak isteyen, üretici firmalar, arıtma firmalarından teklif aldıkları zaman dışarıya atılan otoklav suları nedeni ile büyük arıtma sistemleri kurmak durumunda kalıyorlar.
        Bu gibi durumlarla karşılaşmamanız için firmada yapılması gereken işlemlerinizi tasarlayıp sistemsel ve uygulama olarak hizmet vermekteyiz.
deni so